Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. januára 2016 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Balíček prvej potreby dostali prví hospitalizovaní poistenci VšZP

BRATISLAVA 20. januára – Po FNsP Nové Zámky začala dnes odovzdávať Balíček prvej potreby aj druhá z dvoch nemocníc zapojených do pilotného projektu Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a.s., (ďalej VšZP), nemocnica sv. Michala v Bratislave. Balíček prvej potreby je novým benefitom VšZP pre hospitalizovaných poistencov, ktorí ho dostanú pri prijatí do nemocnice. Balíček obsahuje základné hygienické potreby, teda zubnú kefku, zubnú pastu, sprchový gél a šampón v jednom, mydlo, hygienické vreckovky, vlhčené utierky, uterák, jednorazové chrániče sluchu, ďalej príbor, časopis Partnerstvo, ktorý vydáva VšZP a informačný leták.

Cieľom tohto projektu je edukovať poistencov o ich právach, sprostredkovať im užitočné informácie súvisiace s ich pobytom v nemocnici, získať od nich spätnú väzbu formou dotazníka a v neposlednom rade im poskytnúť základné hygienické potreby. „ Záleží nám na tom, aby poistenci cítili našu podporu aj počas hospitalizácie, ktorá je často neplánovaná a pacient sa na ňu nestihne pripraviť. Aj drobná pomoc je v takýchto prípadoch neoceniteľná a my ju nášmu poistencovi ponúkame vo forme Balíčka“ – hovorí generálny riaditeľ VšZP Ing. Miroslav Vaďura, MPH.
Prvé ohlasy na Balíček prvej potreby sú nanajvýš pozitívne. V FNsP Nové Zámky odovzdali od začiatku tohto týždňa už viac ako 100 balíčkov. Väčšina pacientov už o tejto novinke VšZP vedela, tí ktorí nie, boli príjemne prekvapení. Ako potvrdila vedúca sestra centrálneho príjmu Mgr. Viera Kučerová, „pacientov tento darček potešil a vo viacerých prípadoch im aj pomohol odbúrať stres z hospitalizácie, keď si ho sami nazvali „bolestným“ za pobyt v nemocnici“.

V rámci pilotnej fázy projektu, ktorá potrvá do júna 2016, VšZP zatiaľ balíček poskytuje v spomínaných dvoch nemocniciach. Ak sa projekt osvedčí, po rokovaniach s nemocnicami, VšZP plánuje zaviesť balíček postupne plošne vo všetkých nemocniciach na Slovensku a pre všetkých hospitalizovaných poistencov VšZP. Pilotný projekt je financovaný z prostriedkov určených na prevádzku poisťovne.

20.1.2016

Informovala: Petra Balážová, hovorkyňa

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Vieme ako sa najlacnejšie dostať z Bratislavy do Nitry, Banskej Bystrice, Popradu, Prešova, či Košíc Táto firma rozdala zamestnancom benefity za viac než milión eur!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.