Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. novembra 2015 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

B. Gates, S. Jobs a A. Grove. Aké sú ich stratégie úspechu?

Bill Gates, Andy Grove a Steve Jobs.
Tri mená, ktoré pozná celý svet.
Velikáni, ktorí navždy zmenili svet a naše životy.

BRATISLAVA 11. novembra 2015 (WBN/PR) – Nová kniha Stratégie úspešných nie je biografia týchto troch géniov.
Odpovedá skôr na otázku, čo sa skrýva za ich nesmiernym úspechom, ako dokázali vybudovať z malých firiem nadnárodné a najdrahšie spoločnosti na svete a aké boli ich stratégie.

Autori knihy David B. Yoffie a Michael A. Cusumano sledovali týchto troch lídrov a ich spoločnosti vyše tridsať rokov. Obaja prednášajú na Harvarde a Massachusettskom technologickom inštitúte o stratégiách v podnikaní, technologických inováciách a podnikateľskej činnosti. Spoločne napísali bestseller Competing on Internet Time a ich dlhoročné skúsenosti sú zárukou toho, že knihu Stratégie úspešných vytvorili skutoční odborníci.

V Stratégiách úspešných zaujímavým spôsobom analyzujú zhodné črty a odlišnosti týchto troch jednotlivcov a opisujú, v čom každý z nich uspel a v čom zlyhal. Päť nadčasových lekcií, ktoré predostierajú čitateľovi ako výsledok svojho dlhoročného výskumu, môže zásadným spôsobom zmeniť život každého manažéra alebo podnikateľa, ktorý sa nimi rozhodne riadiť.

Kniha Stratégie úspešných však nie je určená iba pre nadšencov počítačov, riaditeľov a podnikateľov – vďaka svojmu zrozumiteľnému jazyku a množstvu zaujímavých informácií môže byť inšpiráciou pre každého, koho zaujímajú praktiky podnikania vo svete špičkových technológií.

Pravidlo č. 1: pozrite sa do budúcnosti a naplánujte svoje kroky
1. Pozrite sa do budúcnosti a rozvíjajte svoju víziu; naplánujte svoje kroky tak, aby ste si stanovili hranice a priority.
2. Pozrite sa do budúcnosti a predvídajte potreby zákazníka; naplánujte svoje kroky tak, aby ste prispôsobili jeho potreby svojim schopnostiam.
3. Pozrite sa do budúcnosti a predvídajte kroky protivníka; naplánujte svoje kroky tak, aby ste vybudovali bariéry, ktoré budú brániť jeho vstupu na trh a vytvorili si tzv. „lock-in efekt“ (uzamknutie svojho zákazníka).
4. Pozrite sa do budúcnosti a predvídajte priemyselné zmeny (tzv.inflexný bod); naplánujte svoje kroky tak, aby vás zaviazali k zmenám – a vytrvajte.

Viac sa dozviete v novinke Stratégie úspešných.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

sq

K téme

Ako sa vyhnúť klimatickej katastrofe? Vyslanec dobrej vôle UNICEF, David Beckham vyzýva k vakcinácii počas Svetového týždňa očkovania 2021

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.