Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. novembra 2016 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

ATLETIKA: Korčok naďalej prezidentom SAZ, v exekutíve aj M. Tóth

Pôvodná správa doplnená o voľby výkonného výboru SAZ a odvolacej komisie SAZ.

BANSKÁ BYSTRICA 5. novembra (SITA) – Za prezidenta Slovenského atletického zväzu (SAZ) zvolili delegáti valného zhromaždenia v Banskej Bystrici znova Petra Korčoka. Štyridsaťdvaročný bývalý úspešný chodecký reprezentant nemal vo voľbách súpera. Z 82 odovzdaných hlasov získal 76, ďalších 6 hlasov bolo neplatných. Za viceprezidenta zväzu zvolili znova Ladislava Ásványiho. Z 80 odovzdaných lístkov jeho meno „zakrúžkovali“ delegáti na 75, päť hlasov bolo neplatných.

Peter Korčok vedie SAZ od októbra 2012, keď na poste vystriedal Máriu Mračnovú, ktorá už nekandidovala. Ani v týchto voľbách nemal Korčok protikandidáta.

„Moja ďalšia kandidatúra na post prezidenta nebola samozrejmosť. Potreboval som cítiť podporu atletického hnutia, najbližších spolupracovníkov i rodiny. Uplynulé štyri roky boli azda najťažšie v mojom doterajšom živote,“ uviedol novozvolený prezident SAZ Peter Korčok. V nasledujúcom štvorročnom období do roku 2020 budú jeho priority podpora mládežníckej atletiky, klubov a zlepšovanie podmienok pre elitných reprezentantov. „Naše ciele môžeme dosiahnuť len vtedy, ak budeme ťahať za jeden povraz. Som pripravený viesť našu atletiku v rámci svojich možností i schopností,“ skonštatoval Korčok.

Vo voľbách členov výkonného výboru SAZ uspeli hneď v 1. kole Peter Filo (68 hlasov), Martin Pupiš (64 hlasov), Martin Illéš (57 hlasov), Róbert Mittermayer (55), Zoran Kollárovič (55) a Marcel Lopuchovský (48). Všetci získali potrebnú nadpolovičnú väčšinu z 82 platných hlasov. Do exekutívy sa z 10 kandidátov nedostali Ján Garaj (32), Rastislav Hrbáček (31), Tibor Danáč (29) a Henrieta Rusnáková (22).

Členom VV sa stal aj majster sveta a olympijský víťaz v chôdzi na 50 km Matej Tóth, ktorého nominovala komisia športovcov SAZ. Vo voľbách získal 78 hlasov.

V zmysle nového zákona o športe sa volila aj odvolacia komisia SAZ. Keďže na predsednícky post a na každé z dvoch miest v nej bol len jeden kandidát, delegáti už volili verejne. Predsedom komisie sa stal antidopingový expert Miroslav Motyčík, jej členmi lekár slovenskej atletickej reprezentácie Pavol Hajmássy a bývalý reprezentant SR v dlhých behoch, vyštudovaný právnik Michal Kavacký.

Na banskobystrickom volebnom valnom zhromaždení sa zúčastnilo až 82 z 85 pozvaných delegátov, čo znamenalo nevídanú 97,43-percentnú účasť.

Výkonný výbor SAZ (2016 – 2020):
prezident: Peter Korčok
viceprezident: Ladislav Ásványi
členovia: Peter Filo, Martin Pupiš, Martin Illéš, Róbert Mittermayer, Zoran Kollárovič, Marcel Lopuchovský, Matej Tóth (za komisiu športovcov SAZ)

Odvolacia komisia SAZ (2016 – 2020):
predseda: Miroslav Motyčík
členovia: MUDr. Pavol Hajmássy, Michal Kavacký

li;ko

K téme

Oznamujeme nominácie na Orange Podcast roka 2023 a spúšťame hlasovanie verejnosti Slovenské športové kluby získavajú financie vďaka aktívnemu pohybu svojich fanúšikov. Môže za to mobilná aplikácia iWatt

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Nezaradené

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.