Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. novembra 2016 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

ATLETIKA: Ďalšie dve finále pre slovenských veteránov na MS

PERTH 6. novembra (SITA) – Na majstrovstvách sveta veteránov v atletike (WMAC 2016) v austrálskom Perthe (26. 10. – 6. 11.) získala osemčlenná slovenská výprava ďalšie dve finálové umiestenia, dovedna ich vybojovala deväť. Richard Múdry (Akademik TU Košice) po štvrtej priečke v trojskoku obsadil v kategórii M45 v diaľke 5. miesto výkonom 584 cm. Eduard Kučkovský z TJ Družba Piešťany si v kategórii M55 vybojoval vo finále behu na 3000m prekážok 8. pozíciu časom 12:29,01 min, keď predtým skončil vo finále osemstovky deviaty.
Slovenská výprava získala na veteránskych MS v Perthe dve strieborné medaily zásluhou žrdkárov AC Stavbár Nitra Jozefa Vašinu v kategórii M50 a Miroslava Bajnera v kategórii M55.

Výsledky slovenských reprezentantov na MS v atletike veteránov (WMAC2016) v austrálskom Perthe – súhrn:

9. miesto
Eduard Kučkovský, M55, 800 m 2:21,01 min vo finále (2:20,85 min., 3. v I. rozbehu)