Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. februára 2015 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Aspera zabezpečí prenos dát na filmovom festivale v Berlíne

BRATISLAVA 5. februára – Spoločnosť IBM (NYSE: IBM) oznámila, že firma Aspera, patriaca do jej portfólia, bola vybraná ako dodávateľ pre 65. Berlínsky medzinárodný filmový festival, ktorý sa koná v dňoch 5. až 15. februára tohto roka. Očakáva sa, že medzinárodný festival filmov Berlinale navštívi 300 tisíc účastníkov z celého sveta, a na festivale sa bude premietať okolo 400 filmov rôznych žánrov, dĺžky a formátu.

Tento ročník festivalu ponúkne viacero už ikonických filmov, ktoré budú premietnuté v modernom 4K rozlíšení, vrátane snímok ako Goldfinger (1964) a Chladnokrvne (1967), vyžadujúcom si vysokorýchlostný prenos veľkého objemu dát.

Riešenie od spoločnosti Aspera sprostredkuje 65. Berlínskemu medzinárodnému filmovému festivalu rýchle doručovanie súborov s celovečernými hranými filmami priamo do dátového centra filmového festivalu. Potrebu rýchlejšieho a efektívnejšieho doručovania filmových súborov si vyžiadal rastúci dopyt po veľkých objemoch dát, ako aj stúpajúce nároky v oblasti spoľahlivosti prenosu a prehrávania veľkého objemu dát.

S riešením od spoločnosti Aspera môžu organizátori filmového festivalu využívať dátové spojenie prostredníctvom 10 GB optických vlákien pre príjem digitálnych filmových súborov, bez ohľadu na vzdialenosť a aktuálne prenosové podmienky v sieti. Počas predchádzajúcich ročníkov Berlinale sa na distribúciu filmov na festivale využívali rôzne riešenia, vrátane ich fyzického doručovania a FTP serverov, ktoré boli príliš nákladné a neefektívne. Prostredníctvom doručovania filmov cez Aspera Shares je ich distribúcia oveľa jednoduchšia a prehľadnejšia.

Viac informácií nájdete na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/46001.wss.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Veľké jesenné upratovanie: na tieto veci nezabudnite Online predajca jazdených áut Carvago vstupuje na nemecký trh

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.