Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. júna 2016 PR správyŠport od PRservis.skSITA Diskusia()

Asistent trénera Montrealu Canadiens priletí na Slovensko!

Na Slovensku sa objaví kanadský štýl hokeja! Asistent trénera Montrealu Canadiens Clément Jodoin už v júli navštívi našu krajinu, aby mladých hráčov ale i trénerov priučil štýlu, ktorý prevláda v zámorí. Hokejový kemp, na ktorom sa zúčastní, bude pre hokejistov súčasne slúžiť ako tryout a teda môže ísť o akúsi bránu do veľkého hokeja.

Desiaty rok robí asistenta trénera v Montreali Canadiens, rovnako dlho pôsobil ako hlavný tréner vo viacerých tímoch v QMJHL. Trojročnú skúsenosť má tiež z AHL a ako asistent trénera na juniorských majstrovstvách sveta získal so svojím tímom tri zlaté medaile. Clément Jodoin pricestuje v druhej polovici júla na Slovensko a na hokejovom kempe, ktorý je určený hráčom dorasteneckého a juniorského veku, ponúkne svoje bohaté skúsenosti a zručnosti. Spolu s ním bude na intenzívnej príprave spolupracovať bývalý hráč NHL a zakladateľ EUHL (Európska univerzitná hokejová liga) Ľubomír Sekeráš či Jaroslav Obšut, ktorý sa tiež môže pochváliť pôsobením v NHL či KHL. Chýbať nebude kondičný tréner Stanislav Magula, ktorý sa stará aj o také hviezdy ako je Marián Hossa, Tomáš Tatar a Branko Radivojevič, a taktiež Jiři Kolouch, ktorý pracuje v hokejových štruktúrach spoločnosti Red Bull.

Hokejový kemp bude súčasne slúžiť ako tryout, zúčastní sa ho Michal Krupa, ktorý je skautom Montrealu Canadiens s licenciou A. Práve vďaka týmto ľuďom, ktorí sa budú mladým hráčom venovať, sa môžu ich dvere do veľkého hokeja ešte väčšmi pootvoriť. „Dovolím si povedať, že celý kemp sa bude niesť v duchu nového tréningového systému, ktorý nie je na Slovensku bežný. Kvalifikovaní ľudia, ktorí sa budú na ňom podieľať, majú k hokeju rozhodne čo povedať a predovšetkým majú čo hráčov naučiť a ponúknuť im. Mať tu trénera z NHL a súčasne aj skauta, môže pre účastníkov znamenať obrovský krok vpred, lebo práve oni im môžu pomôcť pohnúť sa väčšmi vpred vo svojom hokejovom sne,“ netajil nadšenie bývalý hráč Minnesoty Wild Ľubomír Sekeráš. „Mladí hokejisti majú ešte stále možnosť registrovať sa na tento kemp http://www.collegehockey.eu/ a využiť tak prítomnosť zámorského trénera,“ dodal zakladateľ univerzitného hokeja v Európe.

autor: Janka Danková

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Nový digitálny asistent DKV LIVE spája online správu flotíl s komplexnými službami DKV BILLA sa zapojila do výzvy prezidentky a zároveň rozširuje svoju potravinovú pomoc pre ľudí v núdzi

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Šport

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.