Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. decembra 2015 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Aprílové slnko Kataríny Gillerovej

Dve priateľky, dve odlišné rodinné zázemia.
Niekedy si však s nami osud zahrá neuveriteľnú hru. Všetko zamotá a postaví nás neraz pred zásadné rozhodnutia, ktoré nám predtým ani nezišli na um.
Jedna z najobľúbenejších slovenských autoriek Katarína Gillerová prichádza s trinástym románom Aprílové slnko. „Ten názov je prirovnanie k premenlivosti v živote – ako aprílové počasie, keď slniečko raz krásne svieti a je nám fajn a vzápätí sa nečakane schová za mraky a spustí sa dážď,“ vysvetľuje autorka.

Aprílové slnko je príbeh dvoch priateliek.
Ela vyrastá ako jediná dcéra starostlivých rodičov.
Dita je z rodiny trpiacej nedostatkom peňazí a musí sa starať o mladších súrodencov.

Zdá sa, že karty ich osudu sú navždy rozdané, ale opak je pravda. Ela po sklamaní v láske spozná muža s dvoma deťmi a spojí svoj život s nimi, hoci to znamená, že sa musí uskromňovať.
Ditin život sa zas obráti naruby, keď z ničoho nič opustí rodinu a rozhodne sa žiť sama. Keď sa po rokoch objaví muž, ktorý kedysi obe priateľky očaril, vyzerá to, že život iba jednej z nich má šancu na zmenu.

Zamieša osud opäť svoje karty, alebo sa k nim otočí chrbtom a ich priateľstvo sa skončí?

„Inšpirovala ma moja bývalá kolegyňa, ktorá pochádzala asi z 9 detí. V knihe Dita pochádza zo 7 detí,“ približuje Katarína Gillerová. „A rozprávala o tom, že vôbec nemala nijaké detstvo, lebo bola najstaršia a musela pomáhať mame pri starostlivosti o nich a až neskôr si uvedomila, že ju vlastne rodičia okradli o detstvo a bezstarostné roky, aké prežívajú iné deti.“

Kniha Aprílové slnko sa Kataríne písala veľmi dobre, pretože sama pozná zopár rodín, kde bolo viac detí a menej peňazí, takže opisovať situáciu v Ditinej rodine mohla zo svojich spomienok. „Stačilo iba, aby som si predstavila situácie u nich doma,“ dodáva.

Pravdou však je, že tento román písala Katarína Gillerová oveľa dlhšie ako tie predchádzajúce kvôli náročným pracovným povinnostiam – vo voľných chvíľach, víkendoch, dovolenkách, dokonca aj pri čakaní na let vo Schwechate o tretej ráno:)
Aj ho odovzdala trochu po termíne, nestíhala, ale je rada, že Aprílové slnko stihlo vianočný trh tak, ako po iné roky. Napokon, mnohé jej fanúšičky sa už nevedeli dočkať ďalšej knižky – ta dvanásta Zvláštny príbeh predsa vyšla už pred rokom.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

COOP Jednota: Podporme na Veľkú noc slovenských dodávateľov Rok 2021 je rokom inovácií, ktoré naša spoločnosť potrebuje ako soľ

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.