Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. decembra 2014 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Apple a IBM prinášajú prvé IBM MobileFirst aplikácie pre iOS

BRATISLAVA 11. decembra – Spoločnosti Apple a IBM predstavili prvú časť mobilných aplikácií IBM MobileFirst, vyrobených pre zariadenia využívajúce operačný systém iOS. Nová sada podnikových aplikácií, podporujúcich cloudové služby, prináša IBM Big Data analytiku firemným užívateľom iPhonov a iPadov.

IBM MobileFirst aplikácie pre užívateľov zariadení s operačným systémom iOS sú v súčasnosti, vďaka spolupráci medzi spoločnosťami IBM a Apple, prístupné firemným užívateľom v odvetviach bankovníctva, obchodu, poisťovníctva, finančných služieb, telekomunikácií, verejnej správy a leteckých spoločností. Prvými zákazníkmi, ktorí využívajú IBM MobileFirst mobilné aplikácie pre zariadenia s operačným systémom iOS sú Citi, Air Canada, Sprint a Banorte.

„To, čo v súčasnosti dodávame zákazníkom predstavuje úplne novú hodnotu v oblasti Smarter Commerce. Naša spolupráca kombinuje expertné znalosti IBM v odvetví, naše bezprecedentné postavenie v sektore podnikových riešení, s legendárnym užívateľským komfortom a vynikajúcimi charakteristikami spoločnosti Apple v produktovom dizajne, čoho výsledkom je tvorba novej generácie produktov určených pre biznis profesionálov,“ povedala Bridget van Kralingen, senior viceprezidentka divízie konzultačných služieb spoločnosti

„Je to obrovský krok pre iPhone a iPad v sektore podnikových klientov, a už sa nemôžeme dočkať, až uvidíme nové spôsoby, akými organizácie pracujú s iOS zariadeniami,“ hovorí Philip Schiller, viceprezident pre globálny marketing spoločnosti Apple. „Svet biznisu prešiel na mobily, Apple a IBM spolu prinášajú celosvetovo najlepšie technológie, s najkvalitnejšími inteligentnými dátami a analytikou, aby pomohli podnikom znovu definovať, ako pracovať,” dodal Philip Schiller.

IBM MobileFirst aplikácie sú navrhnuté exkluzívne pre Apple zariadenia iPhone a iPad a umožňujú ich užívateľom pracovať s kľúčovými podnikovými procesmi, v zabezpečenom prostredí, s prístupom k analytickým nástrojom. Jednotlivé aplikácie si môžu organizácie prispôsobiť vlastným potrebám, a môžu ich jednoducho sprístupniť zamestnancom. Rovnako ich môžu spravovať a aktualizovať pomocou cloudových služieb IBM, určených špeciálne pre zariadenia s operačným systémom iOS, so zabezpečenými dátami, aplikáciami, ako aj samotnými zariadeniami. Prvá sada IBM MobileFirst aplikácií pre iOS je k dispozícií už v súčasnosti, pričom postupne sa budú vyvíjať a dodávať na trh ďalšie:

• Plan Flight (Cestovanie a doprava) sleduje palivo, hlavný výdavok aerolínií. Tiež umožňuje pilotom sledovať letové plány, letové poriadky, a umožňuje posádkam včasný prístup k všetkým potrebným informáciám. Taktiež umožňuje hlásiť pozemnému personálu prípadné problémy uprostred letu, a môže pomôcť pilotom pri rozhodovaní, ako prispôsobiť let aktuálnemu stavu paliva.

• Passenger+ (Cestovanie) umožní posádke poskytovať pasažierom počas letu personalizované služby na tej najvyššej kvalitatívnej úrovni, čo zahŕňa v sebe špeciálnu ponuku služieb, ako napríklad zmenu rezervácie alebo informácie o batožine

• Advise & Grow (Bankovníctvo a finančné trhy) umožňuje bankárom lepšie spolupracovať s malými firmami, pričom pomocou zabezpečenej autorizácie umožňuje pristupovať k profilom jednotlivých klientov, môže poskytovať analýzy konkurencie, a pomocou analýz tiež vytvára personalizované odporúčania, a umožní vykonávať bezpečné transakcie.

• Trusted Advice (Bankovníctvo a finančné služby) umožňuje finančným poradcom pristupovať k portfóliu klientov a spravovať ho, vďaka čomu o nich získajú užitočné informácie z pohľadu prediktívnej analytiky, priamo pri návšteve klienta alebo v kaviarni namiesto toho, aby sa klient musel s poradcom stretnúť v jeho kancelárii. Pokročilé schopnosti softvéru IBM tiež umožňujú otestovať jednotlivé odporúčania pomocou sofistikovaných modelovacích nástrojov.

• Retention (Poisťovne) umožňuje poisťovacím agentom pristupovať k profilom a histórii zákazníkov, vrátane možnosti pozrieť si riziko retencie – odchodu, ktoré pomáhajú určiť analytické nástroje IBM. Aplikácia tiež podporuje inteligentné upozornenia, pripomienky a odporúčania pre spravenie tých najlepších krokov a tiež uľahčí priebeh kľúčových transakcií, napríklad elektronických podpisov.

• Case Advice (Štátna správa) rieši problém s pracovnou záťažou a podporou medzi sociálnymi pracovníkmi, ktorí robia kľúčové rozhodnutia o rodinách a situáciách rýchlo a jednoducho pomocou smartfónu. Aby bolo možné vybrať najvhodnejšie riešenie, využívajú sa analýzy v reálnom čase a tiež prediktívna analýza.

• Incident Aware (Štátna správa) premení iPhone na nástroj prevencie proti kriminalite. Polícia môže vďaka aplikácii v reálnom čase pristupovať k mapám a videozáznamom z miesta činu; vie zobraziť informácie o stave obete, riziko stupňovania kriminality a históriu trestných činov. Samozrejmosťou je potom vylepšená možnosť privolať posily a ďalšiu pomoc.

• Sales Assist (Obchod) umožňuje pracovníkom sledovať profily zákazníkov a na základe ich predošlých nákupov vie určiť vhodné návrhy. Taktiež umožňuje kontrolovať inventár, vyhľadávať veci v obchodoch a tiež expedovať nedostupné produkty.

• Pick & Pack (Obchod) kombinuje lokalizačné technológie s inventarizačným systémom pre dokončenie objednávok

• Expert Tech (Telekomunikácie) pomáha zvýšovať spokojnosť zákazníkov s technickou podporou mobilného operátora. Využíva základné schopnosti systému iOS vrátane polohových služieb a FaceTime pre rýchlejšiu pomoc s riešením problému. Očakáva sa, že toto riešenie zvýši produktivitu a efektivitu internetovej technickej podpory.

Viac informácií nájdete na:

IBM
http://www.ibm.com/mobilefirst/us/en/mobilefirst-for-ios/?lnk=ushpls1

Apple
https://www.apple.com/business/mobile-enterprise-apps/

Obrázky k téme dostupné na:
https://www.flickr.com/photos/ibm_media/15331320664/

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Vicepremiér Peter Kmec na ITAPA: Na pomoc Ukrajine sú vyčlenené veľké financie. Chceme ich získať Nový Hyundai Kona: Revolúcia v štýle, technológiách aj priestrannosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.