Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
89134_181017 0 zalozenie sro online 676x329.jpg
6. novembra 2018 Ekonomika od PRservis.skSITA Diskusia()

Ako založiť novú s.r.o. za 10 minút v roku 2019

BRATISLAVA 6. novembra 2018 – V tomto postupe si ukážeme, ako založíte novú firmu online cez internet za 10 minút bez akýchkoľvek starostí s byrokraciou. Najlepší čas, kedy s tým začať, je práve koncom starého roka so zápisom do obchodného registra od 1. januára 2019.

Otvoriť novú s.r.o. cez internet dokáže úplne každý za pár minút

Nepotrebujete žiadne špeciálne počítačové znalosti, žiadny špeciálny softvér a dokonca ani nový elektronický občiansky preukaz s čipom. Stačí vám 10 minút času a počítač s internetom alebo váš smartphone. Vďaka elektronickému zakladaniu získate polovičný súdny poplatok a voľné predmety podnikania (živnosti) úplne zadarmo. Získať tak môžete aj stovky eur. Toto je sľub portálu SroOnline, ktorý ponúka založenie spoločnosti za pár minút na svojom webe iba za 249 eur vrátane súdneho poplatku a voľných živností.

Ako na to? Začnite s overením dostupnosti obchodného mena

Všetko prebieha online cez internet na webe sroonline.sk v piatich jednoduchých krokoch. V prvom kroku zadáte navrhovaný názov obchodného mena vašej novej spoločnosti. Obchodné meno musí byť iné ako obchodné meno skôr vzniknutej spoločnosti. Posudzuje sa iba kmeň obchodného mena, bez koncovky právnej formy podnikania (s.r.o., a.s. a pod.). Pre odlíšenie rovnako nestačí len iná veľkosť písmen. Všetky tieto otázky totožnosti obchodných mien za vás overí portál automaticky. V prvom kroku je potrebné zadať aj vaše kontaktné údaje pre účely ďalšej komunikácie.

 

2. Krok: Sídlo s.r.o

V kroku č. 2 uvediete informácie o adrese sídla novej firmy. Vybrať si môžete medzi vlastnou adresou sídla alebo virtuálne sídlo na jednej z lukratívnych adries v Bratislave, Žiline alebo Košiciach. V prípade zvolenia vlastnej adresy budú potrebné údaje na osobu, ktorá vám ako vlastník nehnuteľnosti udelí súhlas so zápisom nehnuteľnosti ako sídla s.r.o. do obchodného registra. V prípade voľby virtuálneho sídla sa dopláca 19 eur mesačne s objednávkou na šesť mesiacov.

 

Krok 3: Základné imanie, spoločník, konateľ

V treťom kroku je potrebné zadať údaje na základné imanie spoločnosti a spoločníka (zakladateľa) a konateľa. Minimálne základné imanie pre s.r.o. je 5000 eur, ale založiť spoločnosť je možné aj bez výpisu z účtu, a teda bez vkladu na účet. K tomu budete potrebovať písomné vyhlásenie správcu vkladu, ktoré vám portál vygeneruje automaticky. Kliknutím na tlačidlo „vložiť nového zakladateľa“ zadáte údaje na nového spoločníka, ktorý bude najčastejšie zároveň aj konateľom. S.r.o. môže založiť aj jedna fyzická osoba, ktorá bude aj spoločníkom, aj konateľom zároveň.

 

Krok 4: Predmety podnikania-živnosti

V predposlednom kroku si na základe zadaných kľúčových slov vyhľadáte predmety podnikania vašej novej firmy. Najčastejšie pôjde o voľné živnosti, ale nezriedka predmety podnikania tvoria aj regulované činnosti, medzi ktoré radíme tzv. remeselné alebo viazané živnosti. Zatiaľ čo voľné živnosti nevyžadujú žiadnu odbornú spôsobilosť, pri remeselných/viazaných živnostiach sa vždy preukazuje odborná spôsobilosť zodpovedného zástupcu.

V cene založenia s.r.o. online máte neobmedzený počet voľných predmetov podnikania (živností). Priamo na živnostenskom úrade by ste pri papierovom podaní zaplatili za každú jednu voľnú živnosť 5 eur. Avšak vďaka elektronickej registrácii s.r.o. neplatíte za voľné živnosti žiadne poplatky navyše.

 

Posledný krok: Kontrola údajov a podpis dokumentov

V poslednom kroku si skontrolujete zadané údaje a ak všetko sedí, odošlete požiadavku na zakladanie spoločnosti portálu. Na váš email vám budú zaslané údaje k úhrade platby. Po úspešnom spárovaní platby vám portál automaticky vygeneruje zakladateľské dokumenty. Listiny bude potrebné úradne overiť. Ak máte kvalifikovaný elektronický podpis, úradne overenie vykonať nemusíte. Po doručení dokumentov portálu už celú administratívu vybavia ľudia z SroOnline za vás. Celý proces registrácie s.r.o. na úradoch trvá približne 10-12 pracovných dní.

Začať hneď alebo v novom roku?

Možno práve zvažujete, či je správny čas na otvorenie s.r.o. teraz, alebo až v novom roku. Pokiaľ vám biznis nesúri, môžete vykonať zápis do obchodného registra od 1. januára 2019. Úvodné kroky založenia spoločnosti však musíte vykonať už v predstihu, nakoľko úrady majú na svoje postupy bezmála aj dva týždne. Začať môžete už hneď, ale zápis do obchodného registra si viete určiť k ľubovoľnému dátumu. Naopak, ak uvažujete o zrušení podnikania, likvidácia firiem je vhodnejšia do konca aktuálneho účtovného obdobia.

K téme

Na Slovensko dorazilo prvé obrnené vozidlo Patria AMV XP 8×8. Predstavené bude na výstave IDEB 3.-5. októbra Buďte si istý, Banchem to dezinfikuje a (č)istí

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.