Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
99029_itapa logo 672x448 1.jpg
13. septembra 2023 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Ako inovujeme v obrannom priemysle a budúcnosť hybridných hrozieb

13.9.2023 – Nový formát – ITAPA DEFENCE 2023 sa bude venovať aktuálnym témam, ktoré rezonujú vo svete a v rezorte obrany. Jednodňová konferencia zameraná na inovácie v obrannom priemysle je organizovaná v spolupráci s Ministerstvom obrany SR. Uskutoční sa 21. septembra 2023 s unikátnou lokáciou v priestoroch Múzea SNP v Banskej Bystrici.

ITAPA DEFENCE sa bude venovať aktuálnym témam. Aká je situácia v obrane SR a aká bude budúcnosť obranných systémov? Ako inovujeme Severoatlantickú alianciu? Aké výhody v partnerstve prináša DIANA? Ďalšími témami budú aj kybernetická bezpečnosť, biotechnológie a ľudské vylepšenia, inovácie v detekcii a snímkovaní hrozieb, či ochrana energetickej infraštruktúry.

„Cieľom konferencie ITAPA Defence je poukázať na novinky a inovácie v rezorte, ako aj ukázať riešenia, ktoré sa dajú využiť rovnako v obrannom priemysle, ako aj v bežnom živote,“ vysvetľuje programový riaditeľ ITAPA Samuel Arbe. „Konferenciu a jej obsah sme pripravili v spolupráci s Ministerstvom obrany SR a inovačným akcelerátorom DIANA.“

V diskusii na tému Ocitli sme sa na križovatke medzi východom a západom? sa stretne minister obrany SR Martin Sklenár a Peter Bátor, veľvyslanec, stály predstaviteľ SR pri NATO. Medzi ďalších významných spíkrov patria náčelník generálneho štábu ozbrojených síl SR – Daniel Zmeko, riaditeľka plánovania investícií a financovania projektov – Michaela Kollárová, DIANA Transition Team, Commercial Lead – Adrian Dan, Kelly Chen z NATO Innovation Fund a Michal Homza z Ministerstva obrany SR, ďalší skvelí experti a partneri podujatia.

„DIANA (Defence Innovation Accelerator for North Atlantic) je novu súčasťou NATO, ktorá spolupracuje s poprednými výskumníkmi a podnikateľmi v celej Aliancii a pomáha im vyvíjať technológie na udržanie bezpečnosti obyvateľov NATO,“ uviedla Michaela Kollárová z Ministerstva obrany SR. „Diana priniesla aj na Slovensko príležitosti, kde tento akcelerátor spája univerzity, priemyselné odvetvia, aby spolupracovali aj s ďalšími inovátormi pri riešení kritických obranných a bezpečnostných výziev.“

Program bude končiť bezplatným popoludňajším podujatím ITAPA OPEN TALK, kde bude primárnou témou rastúci vývoj technológií a ich významný vplyv na povahu hybridných hrozieb v oblasti obrany.

ITAPA DEFENCE EXPO

V rámci podujatia ITAPA DEFENCE bude aj vonkajšia expozícia ITAPA DEFENCE EXPO o obrannom priemysle v areáli Múzea SNP V Banskej Bystrici, kde je vstup pre verejnosť bezplatný.

Návštevníci sa môžu tešiť na pestrý program vonkajšieho areálu so zaujímavými exponátmi – odmínovací stroj Božena, bojový tank Leopard 2A4, samohybná kanónová húfnica Zuzana, terénne vozidlo Polaris od Ministerstva obrany SR, sanitného vozidla, špeciálne upraveného pre vojenské účely. Expozíciu doplní vozidlo od spoločnosti Aliter Technologies, ktoré ponúka zabudované „MMR“ (Mobilné Miesto Riadenia) prostriedkov VIMA a SILWA. Tiež obrnené vozidlo Gerlach, ktoré reflektuje najnovšie bojové taktiky od Zetor Engineering.

Ak niekto zvažuje svoju budúcnosť v ozbrojených silách SR, bude mať jedinečnú možnosť navštíviť stánok Sekcie ľudských zdrojov MO SR. Rodiny s deťmi, či nadšenci ornitológie a kynológie si prídu na svoje počas sokoliarskeho predstavenia a dynamickej kynologická show Vojenskej polície. Atmosféru bude dotvárať vystúpenie umelcov z Vojenskej hudby Ozbrojených síl SR, ale aj exkurzie po vystavených exponátoch v areáli Múzea SNP.

Celý program nájdete na stránke https://itapaexpo.sk/

Nenechajte si ujsť zaujímavú konferenciu, ako aj zaujímavý program ITAPA Defence EXPO a registrujte sa teraz na https://www.itapa.sk/registracia-na-itapa-defence-2023/.

O ITAPA:

Podujatia ITAPA sú už 22 rokov najdôležitejšou platformou na Slovensku pre oficiálne stretnutie štátnych a verejných predstaviteľov so zástupcami súkromného sektora v oblasti inovácií, modernizácie a digitalizácie spoločnosti. Konferencia ITAPA a jej ďalších podujatí sa každoročne zúčastnia desiatky renomovaných spíkrov zo Slovenska i sveta, stovky hostí a významné média.

Informačný servis

K téme

Medzinárodný festival Trnavské organové dni sa začína v nedeľu Huawei reaguje na novú dohodu nemeckej vlády s telekomunikačnými operátormi: Čo sa skutočne mení?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.