Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. mája 2016 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Ako funguje mobilná klinika v Sýrii?

Slovenská humanitárna organizácia MAGNA pomáha zachraňovať životy v Sýrii. V apríli tohto roku založila misiu bližšie k ohnisku konfliktu. Prevádzkuje mobilné kliniky.

MAGNA má dlhoročnú expertízu v rámci mobilných jednotiek. Naša dnešná pomoc je však situovaná na vojnovom území. Veľká časť obyvateľstva opustila svoje domovy vo veľkých mestách, ktoré sú doslova bojiskom a terčom bombardovania. Žijú v odľahlých komunitách, kde je nebezpečenstvo bombardovania relatívne nižšie, no úplne mimo základných zdrojov a vybudovanej infraštruktúry zdravotnej starostlivosti. Preto je potrebné, aby sme im pomáhali prostredníctvom mobilných kliník, ktoré za nimi budú prichádzať a liečiť ich tam, kde žijú.

Pôsobíme v oblasti na sever od mesta Homs, v „spádovej oblasti“ s približne 200 000 obyvateľmi. Naše mobilné zdravotnícke tímy sa vydávajú na denné výjazdy pri dodržaní maximálne možnej úrovne bezpečnosti. Bezpečnosť je prvoradá a je rovnocenná s bezpečnosťou ľudí, ktorým pomáhame.

Mobilný zdravotnícky tím sa skladá z lekára, sestry, pôrodnej asistentky, psychológa a prípadne výživového poradcu. Veľmi dôležité je, aby pomoc bola pravidelná a stabilná – aby sme v oblasti operovali podľa pevne stanoveného režimu a dlhodobo. V jednotlivých obydliach sa snažíme nájsť si stabilné miesto – napríklad na farme, v dočasných domoch – kde pravidelne so zdravotníckym tímom prichádzame. Poskytujeme primárnu zdravotnícku starostlivosť, staráme sa o tehotné ženy a najmä deti, predchádzame podvýžive. Ak v oblastiach identifikujeme problémy sexuálneho násilia, riešime aj tieto prípady. Okrem toho poskytujeme aj psychosociálnu starostlivosť, ktorá je v týchto traumatizovaných komunitách mimoriadne dôležitá.

Náročnosť prevádzky týchto jednotiek, tak ako po logistickej, kapacitnej aj finančnej stránke, je na území s dlhodobo pretrvávajúcim konfliktom vysoká, ale je to jediný spôsob, akým tu môžeme pomáhať a zachraňovať životy. Pomôcť môžte aj Vy. Pošlite SMS v tvare MAGNA na 806 v hodnote 3 eur a staňte sa pravidelným prispievateľom alebo online na www.magna.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Až 90 % opýtaných neje dostatok ovocia a zeleniny. Novou kampaňou to chce BILLA zmeniť. V jej obchodoch nájdete až do 80 % slovenskej produkcie Tatra banka aranžovala skupine CTP úver 278 miliónov EUR

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.