Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. júna 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

99%: Chce byť Maďarič komplicom SOZA?

BRATISLAVA 15. júna – Po nedávnom škandále v obci Pohorelá hnutie 99% požiadalo ministerstvo kultúry o informácie, akým spôsobom vykonáva zo zákona povinný dohľad nad činnosťou SOZA. Riaditeľka kancelárie vedúceho služobného úradu ministerstva Miriam Hatalová nám odpovedala, že „v rokoch 2010, 2011, 2012 ministerstvo nezistilo skutočnosti, ktoré by odôvodňovali výkon dohľadu voči organizácii kolektívnej správy SOZA a nezistilo porušenie zákonných povinností, na základe ktorých by začalo správne konanie“.
Vyjadrenie ministerskej úradníčky považujeme za neuveriteľné. Ak neboli napríklad v roku 2011 pokusy SOZA o vyberanie poplatkov za videá vložené do blogov dôvodom na vykonanie kontroly, čo potom prinúti ministerstvo kultúry, aby sa konečne rozhýbalo?
Pre prípad, že by sa ministerstvo chcelo vyhovárať, pripájame niekoľko odkazov, kde sa o pokútnych aktivitách SOZA môžu niečo dozvedieť:
http://ekonomika.sme.sk/c/5939102/videa-z-webu-soza-nesmie-pokutovat.html
http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/domace/soza-vymahal-neopravnene-poplatky-za-videa-z-youtube.html
http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/domace/soza-vymahal-neopravnene-poplatky-za-videa-z-youtube.html
http://medialne.etrend.sk/internet-spravy/soza-nakoniec-ustupil.html
http://www.dsl.sk/article.php?id=11041
http://www.zive.sk/za-vlozene-videa-na-strankach-sa-ma-platit/sc-3-a-294445/default.aspx
http://pc.zoznam.sk/novinka/soza-uz-nebude-vyberat-pokuty-za-vlozene-youtube-videa
http://www.dsl.sk/article.php?article=11052
http://husovec.blog.sme.sk/c/268211/SOZA-nemoze-dat-nikomu-pokutu.html

O SOZA sa už roky rokúce hovorí, že jej vedenie nadradzuje svoje interné predpisy nad zákony tohto štátu, že netransparentne prerozdeľuje finančné prostriedky a že bezdôvodne a s veľkou obľubou šikanuje organizátorov neziskových kultúrnych podujatí.
Slovenský ochranný zväz autorský je podľa 99% zrelý na hĺbkovú finančnú kontrolu a posúdenie súladu jeho interných predpisov s legislatívou Slovenskej republiky. Minister Marek Maďarič namiesto toho, aby si priebežne a pravidelne plnil svoje zo zákona vyplývajúce povinnosti, chce upokojiť pobúrenie verejnosti narýchlo pripravenou novelou autorského zákona.
Napriek tomu, že sa neustále množia sťažnosti na nezákonné a neraz až výpalnícke praktiky tohto občianskeho združenia, pravicové aj ľavicové vlády tolerovali netransparentné a slušnosť urážajúce konanie SOZA. Ak s tým minister Marek Maďarič v krátkom čase niečo neurobí, stane sa komplicom tohto čoraz nedôveryhodnejšieho spolku.

Tlačový servis 99%

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx;nr

K téme

Až 90 % opýtaných neje dostatok ovocia a zeleniny. Novou kampaňou to chce BILLA zmeniť. V jej obchodoch nájdete až do 80 % slovenskej produkcie Slovenská firma AJ Investments bude spolupracovať so svetoznámym investorom a miliardárom Marcom Lasrym

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.