Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. mája 2012 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

7b – Vladimír Bokes & sedem bokesovcov

BRATISLAVA 31.mája – Prierezová prezentácia kompozičnej školy prof. Vladimíra Bokesa, ktorá je v súčasnosti, so svojou 30-ročnou tradíciou, jedným z najvýznamnejších centier profilovania profesionálnych hudobných skladateľov na Slovensku.

Vladimír Bokes a jeho 7 bývalých žiakov (Miloš Betko, Ján Zach, Tomáš Boroš, Marián Lejava, Boško Milaković, Ivan Buffa a Lukáš Borzík) vytvorili z iniciatívy hudobného vydavateľstva Slovak Music Bridge pozoruhodné hudobné dielo pre sedem nástrojov, vychádzajúce zo spoločnej fúgovej témy, nazvané 7b. Skladby, v ktorých postupne dominujú jednotlivé hudobné nástroje, prechádzajú celým „b-čkovým“ spektrom kvintového kruhu.

Dielo, ako celok, predstavuje atraktívnu kolekciu ôsmych skladieb, plnú vnútornej dynamiky, hudobného napätia, racionálnych fines a emocionálnych nuáns, rafinovanej inštrumentácie a skrytých hudobných i mimohudobných odkazov. Vychutnajte si aktuálne kompozičné štýly súčasných slovenských skladateľov v skvelej interpretácii súboru Quasars Ensemble!

Program
Vladimír Bokes – Fúga pre 7 nástrojov
Boško Milaković – 51
Lukáš Borzík – Waiting for Górecki
Tomáš Boroš – Zlatá brána otvorená
Marián Lejava – Principum
Miloš Betko – Tiers
Ivan Buffa – Organismo
Ján Zach – Sectio Aurea

účinkuje Quasars Ensemble
(flauta, hoboj, klarinet, klavír, husle, viola, violončelo) umelecký vedúci Ivan Buffa

Pripravujeme v spolupráci s hudobným vydavateľstvom a umeleckou agentúrou Slovak Music Bridge.

www.quasarsensemble.sk
www.slovakmusicbridge.eu

Vstupné: 5,00 / 3,00  (dospelí / študenti)
Termín: piatok 1. 6. 2012 | 19.00 hod.
Miesto: Stanica Žilina-Záriečie | Závodská cesta 3, Žilina

Zdroj: Slovakmusicbridge.eu

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Dobrá správa pre Slovensko: Ceny stoviek potravín výrazne klesli Unikátne preteky na Liptove už túto sobotu! Súťažiť sa bude na zemi, na vode, aj na snehu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.