Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. októbra 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

21 úspešných Slovákov v cudzine

BRATISLAVA 25. októbra 2016 – „Táto práca je výnimočná: od ľudí, s ktorými pracujem, až po zamestnanecké výhody,“ tvrdí Petra Cross, softvérová inžinierka v spoločnosti Google. Stala sa ňou ako prvá z Československa. „Stále sa učím a trénujem si mozog. Každý deň programujem niečo nové, navrhujem nové API alebo celé komponenty softvérovej architektúry. Je to nesmierne kreatívna práca.“

Jej portrét a ďalších 20 nájdete v novej knihe Naši a svetoví.
Medzi Slovákmi, ktorí žijú v zahraničí, sú úspešní lekári, biológovia, matematici, ekonómovia, vysokoškolskí pedagógovia na prestížnych univerzitách, piloti v medzinárodných leteckých spoločnostiach aj námorní dôstojníci, operní speváci, hudobní skladatelia, výtvarníci.

Podľa najnovších odhadov žije a pracuje v zahraničí približne dvesto- až tristotisíc Slovákov. Majú pečať mimoriadne pracovitých ľudí, ktorí dosiahli úspech iba vlastným umom a usilovnosťou.
Vo svete sa pred nimi skláňajú, uznávajú ich kvality, no my doma sa o nich dozvedáme len úchytkom, náhodou, od známych, od susedov…

Aby sa úspechy Slovákov vo svete nešírili len „šepkandou“, v Rádiu Slovensko dostali vo vysielaní priestor rozhovory s osobnosťami, ktoré sa v rozličných oblastiach presadili vo svete. A teraz vyšla o nich kniha Naši a svetoví.

Vedeli ste, že
… architekt Igor Marko sa vybral do Londýna iba na návštevu a dnes sa pýši parkom, ktorý vytvoril na skládke priemyselného odpadu?
… v paláci dubajského šejka varí Bratislavčan Juraj Kalna?
… mladá vedkyňa Monika Gullerová má vlastné laboratórium v Oxforde?

V knihe nájdete marketingového mága v Nemecku Petra Littmanna, šéfkuchára v paláci dubajského šejka Juraja Kalnu, či prevádzkovateľku deviatich reštaurácií v New Yorku Mariannu Alfa-Pejkovú.

ĽUBICA HARGAŠOVÁ je jedna z najznámejších redaktoriek Slovenského rozhlasu, pôsobí v médiách už viac ako štyri desaťročia. Pripravuje kontaktové, moderované relácie, umelecko-publicistické pásma, ale jej doménou sú najmä reportážne relácie z rôznych kútov Slovenska.
Rozhlas už odvysielal takmer 200 miniportrétov osobností. Za tieto rozhovory získala Ľubica Hargašová v roku 2013 výročnú novinársku cenu Literárneho fondu. Teraz vyšlo 21 portrétov v knihe Naši a svetoví.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Podporte začlenenie Taiwanu do globálnej siete verejného zdravotníctva po pandémii COVIDu-19 Najväčšia sieť nezávislých PR agentúr oslavuje 50. rokov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.