Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. júla 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

100 výnimočných budov a stavieb

Nájdete ich v knihe nadšeného architekta Marca Kushnera. Rozhodol sa priblížiť súčasné i futuristické stavby, ktoré predstavujú to najzaujímavejšie, najbláznivejšie i najmúdrejšie, čo ľudia vymysleli, a dá sa to nazývať architektúrou. Do knihy sa dokonca dostali aj dva projekty zo Slovenska – prezradíme, že jeden z Bratislavy (nie, nie je to obrátená pyramída) a druhý z okresu Galanta.

Štvrtá kniha zo série TED knihy, ktorá v malých knižkách prináša veľké myšlienky. TED príspevok Marca Kuschnera, autora knižky Budúcnosť architektúry v 100 budovách, má viac ako 1,8 milióna pozretí. Aj preto, že architektúra podľa neho ovplyvňuje každého z nás, či si to uvedomujeme alebo nie.

Marc vyzýva – chcite od architektúry viac. Veď dom, v ktorom bývate, či kancelária, v ktorej pracujete ovplyvňuje, ako sa cítite každý deň. Priemerný Američan strávi v interiéri 90% času a u Slovákov to bude podobné.
Podľa Marca sa vďaka poznaniu architektúry dá vytvárať lepšie prostredie. A to znamená lepšie budovy, a potom lepšie mestá, ktoré vytvoria lepší svet.

Architektúra stojí v dobe neobmedzených možností pred náročnými otázkami – ľudia čakajú od budov nemožné. Papierový stan. Budova, ktorá pohlcuje smog. Výskumné laboratórium, ktoré kráča po snehu. A tak ďalej.
Chceme budovy, ktoré nám pomôžu ochrániť životné prostredie; budovy, ktoré nás potešia a zároveň nám poslúžia; budovy, ktoré spájajú nové technológie a znovu využiteľné materiály.
V knihe Budúcnosť architektúry v 100 budovách nájdete tie najinovatívnejšie budovy súčasnosti, ale aj zajtrajška.

TED Knihy
Malé knihy. Veľké myšlienkyi

Dosť dlhé na to, aby ste objavili silné a nové myšlienky, ale také krátke, že ich prečítate na jedno posedenie – TED Knihy nadväzujú na TED talky. Osemnásťminútové príspevky môžu vo vás vyvolať záujem o tému; ale pri väčšine z nich chcete ísť hlbšie, viac sa dozvedieť a vypočuť si celý príbeh. TED knihy túto potrebu napĺňajú.

V septembri 2014 TED vydal svoju prvú knihu. Odvtedy je hrdým vydavateľom mnohých zaujímavých a inovatívnych titulov, a ďalšie sa pripravujú. Séria týchto kníh má široký záber a venuje sa všetkému od architektúry cez biznis, vesmírnej turistike až po lásku – je vhodná pre každého, kto sa rád dozvie niečo nové.
TED je nezisková organizácia s cieľom rozšíriť informácie a myšlienky vo forme krátkych a úderných prednášok (18 minút alebo menej). TED začal v roku 1984 ako konferencia o technológii, zábave a dizajne (Technology, Entertainment & Design). Dnes sa venuje množstvu tém a to vo viac ako 100 jazykoch. Medzičasom vznikli samostatne organizované podujatia TEDx, ktoré ľuďom umožňujú deliť sa o vedomosti po celom svete.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Spoločnosť Whirlpool Corporation sa zaväzuje, že do roku 2030 dosiahne vo svojich závodoch a prevádzkach klimatickú neutralitu Enterprise Investors predáva spoločnosť Wento

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.