Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Concept of house
Foto: Weblauncher
23. septembra 2020 Zaujímavosti od PRservis.skSITA Diskusia()

Na čo myslieť pri objednávaní drevenej chaty na kľúč?

23.9.2020 – Drevená chata je dokonalým miestom na relax a trávenie príjemných chvíľ s rodinou či priateľmi. A to nielen počas teplých dní, ale kedykoľvek počas roka. Chceli by ste aj vy takéto miesto, na ktorom môžete vypnúť od každodenných starostí a povinností a vychutnávať si voľný čas v spoločnosti vašich blízkych? Záhradné chatky sú dnes dostupné v rôznych prevedeniach, a tak určite nebudete mať problém vybrať si tú svoju vysnívanú. Čo by ste mali vedieť pri objednávaní drevenej chaty na kľúč?

Záhradné chatky, záhradné domčeky či altánky si dnes už bez problémov zoženiete u rôznych predajcov. Takéto záhradné chatky či iné záhradné stavby na kľúč majú veľkú výhodu v tom, že sa nebudete musieť trápiť ich výstavbou a všetko vám zabezpečí firma, od ktorej si svoje záhradné kráľovstvo objednáte. Na čo by ste sa však ešte pred samotnou kúpu záhradnej chatky mali zamerať?

Výber vhodného miesta

Záhradné chatky, záhradné domčeky či altánky sú častou súčasťou mnohých záhrad, rekreačných a záhradkárskych oblastí. Ich umiestnenie na pozemku by však nemalo byť len tak náhodné. Je potrebné, aby ste si vybrali miesto, na ktoré budete mať bezproblémový prístup. Vo všeobecnosti sa odporúča záhradné stavby situovať do záveternej časti záhrady a na miesto, na ktorom sa počas dňa strieda slnko a tieň. Výber miesta pre vašu záhradnú stavbu taktiež prispôsobte aj účelu, na ktorý ju budete využívať. Záhradu si prípadne môžete upraviť a prispôsobiť požiadavkám tak, aby vám vyhovovala pri stavbe chatky. Záhradná chatka je totiž okrem iného skvelým doplnkom, ktorý oživí a skrášli celý záhradný priestor. Ak by ste si chceli svoju záhradu predsa len skrášliť ešte o čosi viac, môžete sa inšpirovať niekoľkými kreatívnymi tipmi ako na to.

Kvalitný materiál aj služby

Záhradné chatky, domčeky aj altánky by mali byť vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré im zabezpečia vysokú odolnosť voči rôznym vplyvom, akými sú poveternostné podmienky či škodcovia – drevokazný hmyz, pleseň, huby. V ideálnom prípade by malo byť drevo smrekové alebo borovicové a malo by sa vyznačovať vyššou tvrdosťou. Vyberajte si preto od takých predajcov, ktorí kvalitu dreva záhradných stavieb zaručujú. Zároveň sa pred kúpou u predajcu uistite, aké služby ponúka, či zahŕňajú aj montáž záhradných stavieb či dopravu. Pripravte sa dopredu, aby neskôr stavba vašej vysnívanej záhradnej chatky prebiehala bez problémov.

Dôležitá starostlivosť

Keď už budete mať svoje záhradné kráľovstvo doma, určite si ho budete chcieť vychutnávať naplno. Na tom rozhodne nie je nič zlé. Záhradné domčeky, chatky či altánky sú na vychutnávanie si času priam ako stvorené. Nezabudnite však na to, že ak chcete, aby vám vaše záhradné kráľovstvo vydržalo čo najdlhšie, bude si vyžadovať aj trošku vašej pozornosti – a to vo forme pravidelnej starostlivosti. Drevo je krásny materiál, avšak v porovnaní s ostatnými materiálmi ľahšie podlieha vlhkosti či ho môžu napadnúť rôzne drevokazné neplechy. Uistite sa preto, že pred začatím využívania chatky jej zabezpečíte ochranný náter a budete ju pravidelne kontrolovať, aby ste sa vyhli poškodeniam. Všeobecne sa odporúča, aby ste aspoň raz do roka svojej záhradnej stavbe dopriali revíziu.

Vyberte si svoju záhradnú chatku na kľúč teraz a ešte tento rok si môžete užívať jej benefity. Vedeli ste tiež, že záhradnú chatku môžete využívať celoročne, a teda aj počas zimy? Stačí vám na to jej zateplenie a zdroj tepla. Tak si môžete vychutnávať príjemné chvíle bez akýchkoľvek obmedzení.

Informačný servis

K téme

Obrat spoločnosti Broker Consulting na Slovensku v roku 2022 vzrástol o 4,3 % Takmer polovica populácie považuje investovanie stále za komplikované. Na trh prichádza nový, jednoduchší spôsob prostredníctvom tzv. mikroinvestovania

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zaujímavosti

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.