Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. augusta 2015 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM predstavila LinuxONE pre mainframe

BRATISLAVA 18. augusta – Spoločnosť IBM oznámila ďalší významný krok vo svojej stratégii v oblasti rozvoja mainframov. IBM prináša na trh LinuxONE, nové portfólio hardvéru, softvéru a služieb pre veľké a stredne veľké podniky.

V záujme poskytovať svojim klientom najbezpečnejšie produkty a služby aj v oblasti Systems z IBM uviedla na trh dve nové kategórie serverov LinuxONE pre mainframe. Základná kategória serverov Rockhopper je určená pre zákazníkov, ktorí hľadajú rýchly, bezpečný a dostupný mainframe v menšom balení. Pokročilá kategória Emperor je postavená na IBM z13 a prináša zákazníkom celosvetovo najpokročilejší Linux systém, s najrýchlejším procesorom v odvetví.

Testy spoločnosti IBM ukázali, že LinuxONE Emperor zvládne až 30 miliárd webových interakcií denne (cez rozhranie REST) a databáza je schopná vybaviť 470 tisíc operácií za sekundu. LinuxONE sú schopné analyzovať transakcie v „reálnom čase“, a rovnako môžu byť využité na predchádzanie podvodom vo firmách. Kategóriu serverov Emperor možno škálovať až do veľkosti osem tisíc virtuálnych mašín a niekoľko sto tisíc kontajnerov.

IBM LinuxONE servery sú už k dispozícii pre zákazníkov a predstavujú v súčasnosti najbezpečnejšie Linux systémy s pokročilými šifrovacími technológiami pre hardvér, ako aj softvér, ktoré pomáhajú udržiavať dáta zákazníkov v bezpečí. Prvky ochrany na LinuxONE systémoch prinášajú so sebou signifikantné zlepšenie v oblasti bezpečnosti, ako aj 28x lepší výkon v porovnaní so štandardnými bezpečnostnými technológiami.

Spoločnosť IBM tiež oznámila, že sa zapája do Open Mainframe Project – založeného neziskovou organizáciou Linux Foundation, ktorého cieľom je aktíva podpora Linuxu v prostredí sálových mainframe počítačov. Do Open Mainframe Project-u sa už zapojil celosvetovo tucet firiem a univerzít, vrátane spoločností SUSE, CA Technologies, ako aj Compuware.

Na podporu inovácií sa spoločnosť IBM rozhodla poskytnúť otvorený prístup ku cloudovému systému LinuxONE pre vývojárov aplikácii, aby dostali možnosť testovať v ňom mobilné, ako aj hybridné cloud aplikácie bezplatne.

Viac informácií nájdete na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/47474.wss

Fotografie k téme nájdete na:
https://www.flickr.com/photos/103983639@N08/sets/72157657151789041/

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Dvadsať poschodí spoločne pešo po každom obede, turistické oddiely či psychoterapia online. Union prináša zamestnávateľom ocenenia a inšpiráciu Investície v roku 2024? Odborníci odporúčajú okrem tradičných investícií sledovať aj nové príležitosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.